Bóg zapłać paniom Edycie Całus i Annie Gorczyczyńskiej za troskę o naszą świątynię. Zapraszam na najbliższy tydzień kolejne panie z ul. Mickiewicza.

 

Dziękuję Panom: Adamowi, Piotrowi, Wiesławowi i Damianowi oraz Bartkowi za wczorajsze prace ogrodnicze na cmentarzu. Panowie zasadzili 40 drzewek – to rekompensata za wycięte drzewa po wschodniej stronie cmentarza. Koszt zakupu drzewek – 1800 zł

 

Od 7 XI 2020 ograniczona liczba osób, które mogą uczestniczyć w liturgii – 1 osoba/15 m2  i tak ma być przez miesiąc, do 27 XII ( włącznie ze świętami). W naszej świątyni to 12 osób.

W związku z kolejnymi obostrzeniami ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od niedzielnego i świątecznego obowiązku uczestnictwa we Mszy św.

 

Dzisiejszą Niedzielą rozpoczęliśmy Adwent – czas szczególnego przygotowania do radosnych świąt Bożego Narodzenia. Szczególną Postacią, która prowadzi nas do Świąt Bożego Narodzenia jest NMP, ku Jej czci sprawujemy Mszę św. tzw. RORATY – Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych do uczczenia Matki Bożej i uczestnictwa we Mszach św. z lampionami.

 

Dziś święcimy opłatki na stół wigilijny. P. Organista będzie roznosił poświęcone dzisiaj opłatki po domach ale z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego. Dzwonek do drzwi czy furtki i jeśli ktoś chce nabyć opłatki, czyni to na zewnątrz. Gdyby ktoś znajdował się w izolacji czy na kwarantannie, proszę o tym poinformować przez okno, czy przez drzwi – bez konieczności wychodzenia aby uniknąć zbędnego kontaktu. Podtrzymujmy tę dobrą tradycję nabywania opłatków w swojej parafii

 

Mamy już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece – 7 zł i duże – 15 zł

 

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota miesiąca – odwiedziny chorych od 900

 

W piątek na 1000 zapraszam górników i sympatyków na Mszę św. ku czci św. Barbary.

 

Przypominam o inicjatywie wsparcia sióstr klarysek, przez złożenie ofiary do koszyczka z prasą czy przesłanie na konto

 

Zapowiedzi:

Natalia Sawicka, panna, zam. ul. 19 Stycznia, par. tut.

Bartosz Smoczyński, kawaler, zam. ul. 19 Stycznia, par. tut.

 

Strona

Główna

drzewka

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu - 29 XI 2020